Yeşilyurt Zafer Gecesi İle Coştu

 

30.08.2008


Kaymakamlığımızın öncülüğünde Yeşilyurt Belediyesi ve Esnaf Odasının katkısı ile düzenlenen gecemiz halkımızdan yoğun ilgi gördü.

 
 
Zafer Gecesi İle Çoştuk
 
Zafer haftası dolayısı ile bu yıl ilki düzenlenen Zafer Gecesi ve Halk Konseri Yeşilyurt halkının yoğun katılımı ile çoşkulu bir kutlamaya dönüştü. Devlet Sanatçısı Sedat Sarıgül'ün de katıldığı geceye Türk Halk Müziği sanatçısı Nazlıcan ve Yöresel Sanatçıladan Eryılmaz sahne aldı. Yıldırım Akgül'ün sunuculuğunu yaptığı gecede Akgül tarafından sanat müziği parçaları da seslendirildi. Televizyon Yapımcısı Süleyman Erkal geceye renk katan isimler arasındaydı.  Geceye iştirak eden sanatçıların tümü gösterdikleri üstün performans ile izleyenleri çoşturdu.
 
Programa Yoğun Katılım Oldu
 
Yeşilyurt, Artova ve Sulusaray ilçelerinden vatandaşların katıldığı geceye Yeşilyurt Kaymakamı Salih Altun, Sulusaray Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Artova Savcısı Mustafa Çolak,Yeşlyurt, Artova, Sulusaray Jandarma Komutanları, Yeşilyurt Belediye Başkanı, Yeşilyur ve Artova Emniyet Amirleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcıları, Dutluca Belediye başkanı, Artovalı Hayırseverlerden Eczacı Can Bingöldağ, İş adamı Hilmi Demir, TOSİAD Başkanı Burhan Besler, ESOB Başkanı Ali Sever, daire amirleri, muhtarlar, sivil toplum örgütü liderleri katıldı.
 
Katkı Sunanlara Plaket Verildi
 
Yaptığı açılış konuşmasında zafer bayramını ve zafer haftasını kutlayan Kaymakam Altun, katılımcılara teşekkür etti. Geceye katkıları nedeniyle Yeşilyurt Belediye Başkanı Kazım Misafir, Devlet Sanatçısı Sedat Sarıgül, ESOB Başkanı Ali Sever, TV Yapımcısı Süleyman Erkal ve İş adamı Hilmi Demir' e birer plaket verildi.
 
Karagöz-Hacivat Gösterisi İzleyicilerden Tam Not Aldı
 
Tokat'tan gelen Karagöz-Hacivat ekibi yaptığı gösteri ile küçük büyük izleyen herkesi adeta büyüledi. Tokat il merkezinde Karagöz-Hacivat Köftecisi adıyla faaliyet gösteren ünlü restorantta da haftanın belli günleri gösteri yapan Kemal Atangür ve  ekibi başarılı bir gösteri sundu.
 
 
Kaymakamımıza Fahri Hemşerilik Payesi ve Şehrin Altın Anahtarı Verildi
 
Yeşilyurt Belediye Başkanı Kazım Misafir, Yeşilyurt Kaymakamı Salih Altun'a geçtiğimiz iki yıllık süre zarfında yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Yeşilyurt Belediye Meclisinin oy birliği ile vermeyi kararlaştırdığı FAHRİ HEMŞEHRİLİK PAYESİ'ni takdim etti ve Şehrin altın anahtarını verdi. Belediye Meclisinin oy birliği ile kendisine verdiği fahri hemşerilik payesini alan Kaymakam Altun, Belediye Başkanı Misafir ve Belediye meclisine teşekkür ederek, Yeşilyurt'ta olmaktan ve Yeşilyurtlu olmaktan guru duyduğunu söyledi.
 
Minik Işıklı Uçan Balonlar Büyük İlgi Çekti
 
Düğün ve eğlencelerde havayi fişek ve patlayıcı madde kullanımı konusuna sıcak bakmayan Kaymakamlığımız herkese örnek olması açısından Zafer Gecesinde çok şık minik ışıklı uçan balonlar kullandı. İzleyen herkesin beğenisini toplayan minik uçan balonlar gökyüzünde bir araya gelerek çok güzel bir görüntü oluşturdular ve Yeşilyurt semalarında bir süre dolaştılar.
 
Devlet Sanatçısı Sayın Sedat Sarıgül
 
Türk Halk Müziği Sanatçısı Nazlıcan
 
Tokatın Sevilen Seslerinden Eryılmaz
 
Programın Yapımcısı ve Sunucusu Yıldırım Akgül
 
Kemal Atangür ve ekibi tarafından yapılan muhteşem Hacivat-Karagöz gösterisi
 
Kaymakamımız tarafından Devlet Sanatçısı Sayın Sedat Sarıgül'e şükran plaketi verildi
 
 
Kaymakamız Tarafından Yeşilyurt Belediye Başkanı Kazım Misafir'e Beldes ve Yeşilpark çalışmalarından dolayı takdirname ve programa katkılarından dolayı şükran plaketi verildi
 
Gecemize katkı sunan TV yapımcısı Süleyman Erkan plaketini Sulusaray Kayamkamı Hayrettin Çiçek'in elinden aldı
 
Belediye Başkanı Kazım Misafir Tarafından Kaymakamımız Salih Altun'a Belediye Meclisi tarafından verilen Fahri Hemşerilik Payesi ve Şehrin Altın Anahtarı takdim edildi.
 
Yeşilyurt ESOB Başkanı Ali Sever şükran plaketini Devlet Sanatçısı Sedat Sarıgül'ün elinden aldı
 
Gençler doyasıya eğlendi
 
Özellikle de Hacivat-Karagöz gösterisi çocukların ilgi odağı oldu
 
 
Programa halkımızın katılımı yoğundu
 
 
Büyük ilgi gören minik uçan balonlar gençler tarafından gök yüzüne bırakıldı
 
Büyük ilgi gören minik uçan balonlar gençler tarafından gök yüzüne bırakıldı
 
Balonlar gökyüzünde güzel görüntüler oluşturdu
 
 
 
 
 
Bu Haber 4404 Kez Okunmuş.
Kaynak :