TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN 95. YIL DÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Yeşilyurt’ta da coşkuyla kutlandı.
 
Yeşilyurt’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, 28 Ekim günü saat 13;00 da Hükümet Konağı önünde düzenlenen program; Kaymakamımız Sayın; Muhammet Sait BAYTOK ve Belediye Başkan Vekili Metin KARATAŞ’ ın Atatürk Anıtı’na çelenkleri sunmalarının ardından Kaymakamız Sayın; Muhammet Sait BAYTOK’ un makamında tebrikleri kabulü ile  son buldu.
 
29 Ekim Günü Hükümet Konağı Önünde devam eden Kutlama programı Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Silah arkadaşlarını ve Vatan için Şehit olmuş Askerlerimizi, Güvenlik Güçlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşımız hep birlikte söylendi.
 
Törende; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhuriyetin kuruluşunun 95. Yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajın okunmasına mütakiben,
 
 Kaymakamı'mız Sayın Muhammet Sait BAYTOK Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.
Akabinde öğrencilerin şiirleri, 29 Ekim oratoryo ‘su, halat çekme yarışması ile devam eden program tören geçişiyle son buldu.
Törene;  Kaymakamı'mız Sayın Muhammet Sait BAYTOK, Belediye Başkan vekili Metin KARATAŞ, Daire Amirleri, Siyasi Parti İlçe Temsilcileri, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.